O nas

Kontakt i aktualne informacje o stanie wód i dostępności tras:  tel. 515 935 992, f/kajakizagwizdzie

Kajakami zajmujemy się od 2013 roku, a samą rzeką Budkowiczanką od zawsze.

Posiadamy uprawnienia do organizacji spływów kajakowych jak i wycieczek tj:
Instruktor Turystyki Kwalifikowanej o specjalności: turystyka kajakowa i turystyka piesza nizinna.

Wypożyczalnia jest czynna 7 dni w tygodniu
i znajduje się w odległości 5 metrów od rzeki Budkowiczanki co zapewnia możliwość wybrania dowolnej trasy spływu o dowolnej porze.

Pływamy rzekami: Budkowiczance, Stobrawie, Bogacicy, Bryniczance, Strudze Kluczborskiej, Małej Panwi, Odrze Pruszkowiance i Jemielnicy.

Posiadamy kajaki tzw. trójki, dwójki, jedynki i jedynki dla dzieci. Są to kajaki turystyczne, płaskodenne zapewniające bardzo wysokie bezpieczeństwo uczestnikom spływu, chroniąc przed tzw. „wywrotkami” oraz pozwalające pływać przy niskim stanie wody bez konieczności wychodzenia z kajaka celem tzw. „przepychania”. Różnorodność modeli pozwala wybrać wg. uznania co komu pasuje, aby był zadowolony.

Posiadane modele:
– płaskodenne,
– RTM Brio,
– FiJI Balou,
– Aquarius RIO,
– Kiwi 3,
– Pro Tour,
– Pyranha,
– RTM.

Posiadamy przyczepę z homologacją do przewozu kajaków, atestowane kamizelki asekuracyjne oraz zapewniamy transport uczestników z i do miejsce wybranej trasy spływu, wg. zasady klient przyjeżdża swoim samochodem do wypożyczalni (gdzie ma zapewniony bezpłatny strzeżony parking) i stąd  jest zabierany i odwożony na miejsce naszymi samochodami.

Może oczywiście rozpocząć spływ z miejsca wypożyczalni wybierając proponowaną trasę wg. własnych umiejętności  i uznania.

Po każdym  spływie można zorganizować na terenie wypożyczalni nad brzegiem Budkowiczanki lub na końcu spływu w Murowie lub zabytkach w Zagwiździu grilla lub ognisko połączone z zwiedzaniem Sali Regionalnej w Zagwiździu, Ogrodu Botanicznego, Grodziska średniowiecznego  lub udziałem w grze terenowej „Poznaj zabytki Zagwiździa”.

Dla przyjezdnych z „daleka” istnieje możliwość przenocowania w pobliskich gospodarstwach agroturystycznych. Ponadto można skorzystać z pakietu Zagwiździańskich  atrakcji np.: pokaz musztry i umundurowania armii Pruskiej z okresu wojny siedmioletniej, pokaz odlewniczy technologi stosowany w tuteszej Hucie Żelaza, wycieczka bryczką po lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, gra terenowa „Poznaj zabytki Zagwiździa”, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego z czakramem II stopnia i Hutą Żelaza, nauką wędkarstwa lub wycieczką rowerową szlakiem historyczno – przyrodniczym.